0 %

KURUMSAL

TARİHÇEMİZ

Konya’da 2003- 2004 yılları arasında Ses Dershanesi olarak faaliyete başlayan dershanemiz, 2005 yılında yurt çapında şubeleri olan Birkent  Dershanelerinin isim hakkını alarak kurumsal bir boyut kazanmıştır. Birkent Ses Dershaneleri olarak dershanecilik sektörüne yeni bir yüz ve ruh kazandırdık. Konya’da sadece SBS’yi ilk yapan dershane olarak diğer kurumlara öncülük ettik.


“Sadece öğrencileri SBS (Seviye Belirleme Sınavı) hazırlığı yapan en eski, köklü ve istikrarlı bir dershane olarak yüzlerce öğrencimize meslek ve bursluluk kazandırdık. Sayısız Türkiye dereceleri aldık. Aynı zamanda Anadolu ve Fen Liseleri, polis okulları ve benzeri pek çok dalda başarı grafiğimiz yükselerek devam etti.İnandığımız yolda ilke ve prensiplerimizden vazgeçmeden eğitim ve öğretimi daima önde tutarak yolumuza devam ettik.Dershanemizde güzel Türkçemizi doğru, etkili ve hızlı kullanmayı sağlayan çalışmalarımızla ses getirdik. Öğrencilerimizin zayıf derslerine taban çalışmaları yaparak o dersi sevdirerek öğrenmelerini ve başarılı olmalarını sağladık. Bu çalışmalarımızla diğer kurumlara örnek olduk. Her zaman bireysel başarıdan ziyade kitlesel başarı en temel ilkelerimizden biri olmuştur.


2015-2016  eğitim öğretim yılında dershanelerin kapanması temel liselere dönüştürülmesiyle yolumuza Özel Oğuz Fen Bilimleri Temel Lisesi olarak devam ettik. Temel lise olarak yine bir ilki gerçekleştirdik ve  Konyayı eğitim koçluğu sistemiyle  tanıştırdık yine diğer kurumlara örnek teşkil ettik. Öğretmenlerimizi eğitim koçluğu tecrübesi olanlardan oluşturduk tecrübesi olmayanlarada eğitim aldırdık. Çocuklarımızı uzman kişilere emanet ettik ve bu sayede birçok öğrencimizi türkiye derecelere elde etmelerine ve hayallerine kavuşmalarına vesile olduk.


2019-2020 eğitim öğretim yılında  temel liselerin kapanması sonrası Özel Fatma Arıkan Anadolu Lisesi olarak kolej ligine giriş yaptık. Çocuklarımıza çok değer veriyoruz. Kendilerini özel hissetmelerini sağlıyoruz. Hedefi yakalamak adına her şeyi en üst seviyede hazırlayıp sunuyoruz.


Her şeyi yeniden kazanma şansın olabilir, fakat zamanı asla… Bize güvenen Özel Fatma Arıkan Anadolu Lisesi ailesi olan velilerimize teşekkür ediyoruz. Gücümüzü Konyalıların bize olan güveninden alıyoruz. Güçlü, inançlı ve istikrarlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.

Alavardı Mahallesi Aziz Mahmud Hüdai caddesi no:38 Meram Konya
Bizi Takip Et
×